Ελπίζει για πλέι οφ ο ΚΑΟΔ

Από την πρώτη κιόλας περίοδο η ομάδα της Δράμας πήρε προβάδισμα 10 πόντων (23-13), απέναντι στο Μαρούσι, που με μόλις μία νίκη, έχει ήδη αποχαιρετήσει την κατηγορία.Ο ΚΑΟΔ, δεν χρειάστηκε να... ιδρώσει για να πάρει τα ηνία του ματς και να καταφέρει με τρίποντο του Ράκιτς να φτάσει τη διαφορά στους 15 πόντους, στο τέλος του ημιχρόνου (48-33, 20`).Το Μαρούσι δεν είχε τη δυνατότητα να κόψει τη φόρα των γηπεδούχων, οι οποίοι στηρίχθηκαν κυρίως στους Μπάβτσιτς
και Τσέρανιτς για να μετατρέψουν σε διαδικαστικού χαρακτήρα την τελευταία περίοδο (75-41, 30`).Οι παίκτες του Γιώργου Καλαφατάκη συνέχισαν την καλή τους εμφάνιση και στην τέταρτη περίοδο, με αποτέλεσμα να φτάσουν με άνεση στη νίκη με 96-58.Αυτή η νίκη σε συνδυασμό με την ήττα του ΠΑΟΚ από τον Ικαρο, επιτρέπει στον ΚΑΟΔ να ελπίζει στη συμμετοχή του στα πλέι οφ, αρκεί στην τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου να νικήσει στο Ρέθυμνο τον ΑΓΟΡ.