Εμειναν στο 1-1 Ανόβερο και Χέρτα Βερολίνου

Ανόβερο και Χέρτα Βερολίνου έμειναν στο ισόπαλο 1-1 στην HDI-Arena, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής της Bundesliga.Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα της αναμέτρησης και στο 24' κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, με τον Σουλτς. Παρά την πίεση των φιλοξενούμενων στην συνέχεια, το Ανόβερο πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα 1-0.Η Χέρτα συνέχισε να πιέζει στο δεύτερο μέρος, προκειμένου να φτάσει στο γκολ
της ισοφάρισης και τα κατάφερε στο 81'. Ο Ρόνι πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 80' και ένα λεπτό μετά ισοφάρισε σε 1-1 για τους πρωτευουσιάνους, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό αποτέλεσμα.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:Παρασκευή (4/10)Ανόβερο - Χέρτα Βερολίνου 1-1 (24' Σουλτς - 81' Ρόνι)Σάββατο (5/10)16:30 Γκλάντμπαχ - Μπορούσια Ντόρτμουντ     16:30 Στουτγκάρδη - Βέρντερ Βρέμης     16:30 Μάιντς - Χόφενχαϊμ     16:30 Σάλκε - Αουγκσμπουργκ     16:30 Βόλφσμπουργκ - Μπράουνσβαϊγκ     19:30 Μπάγερ Λεβερκούζεν - Μπάγερν Μονάχου     Κυριακή (6/10)16:30 Νυρεμβέργη - Αμβούργο     18:30 Φράιμπουργκ - Αϊντραχτ Φρανκφούρτης