Επέστρεψε στις νίκες η Ρόμα, 1-0 την Μπάρι. Στραβοπάτησε η Σαμπντόρια, 0-1 από τη Μπρέσια

Επειτα από δύο συνεχόμενες αγωνιστικές χωρίς νίκη, η Ρόμα επέστρεψε στα... τρίποντα ξεπερνώντας με 1-0 το εμπόδιο της ουραγού Μπάρι στο Ολίμπικο κι ανέβηκε μαζί με την Παλέρμο στην 5η θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα η Σαμπντόρια έδειξε ξανά το πόσο της λείπει ο Αντόνιο Κασάνο γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 0-1 από τη Μπρέσια. Επιστροφή στις νίκες για Ρόμα
Στις νίκες έπειτα από δύο... άκαρπες αγωνιστικές επέστρεψε η Ρόμα που επικράτησε με 1-0 της ουραγού Μπάρι στο Ολίμπικο κι έπιασε την Παλέρμο στην 5η θέση
τη βαθμολογίας.Οι τζιαλορόσι ήταν σαφώς καλύτεροι και στο 18ο λεπτό ο Μποριέλο κέρδισε πέναλτι σε κράτημά του από τον Ρινάλντι, αλλά ο Τότι που ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι νικήθηκε από τον Ζιλέτ.Το γκολ για την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι ήρθε τελικά στο 30ο λεπτό, με τον Ζουάν να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Τότι, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Μενέζ θα μπορούσε να έχει διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, αλλά το σουτ το