Εσπασε το σερί της Μάιντς το Αμβούργο, 1-0 εκτός έδρας, τριάρα η Μπάγερν

Τέλος στο νικηφόρο σερί της Μάιντς έβαλε το Αμβούργο. Η ομάδα του Αρμιν Φεχ επικράτησε με 1-0 της Μάιντς, χάρη στο τέρμα του Γκερέρο στο 89ο λεπτό, και της στέρησε την ευκαιρία να γίνει η πρώτη ομάδα της Bundesliga που πετυχαίνει 8 νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Στις νίκες επέστρεψε η Μπάγερν Μονάχου, που επικράτησε με 3-0 του Ανόβερου. Πρώτη εντός έδρας νίκη για τη Ζανκτ Πάουλι, 3-2 τη Νυρεμβέργη, τους τρεις

βαθμούς συγκέντρωσε και η Βέρντερ Βρέμης, 2-1 τη Φράιμπουργκ, ενώ Σάλκε και Στουτγκάρδη έμειναν στο 2-2.

Περισσότερα σε λίγο…

Επιτέλους νίκη για ΜπάγερνΕπέστρεψαν τα χαμόγελα στην Μπάγερν Μονάχου. Η Πρωταθλήτρια Γερμανίας επικράτησε με 3-0 του Ανόβερο, χάρη στο χατ-τρικ του Μάριο Γκόμεζ, και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, ύστερα από δύο συνεχόμενες ήττες.

Οι παίκτες του Λουίς Φαν Γκάαλ μπήκαν δυνατά στο πρώτο μέρος και πήραν τα ηνία του αγώνα στα χέρια τους. Στο 21ο λεπτό ο Αλντιντοπ γέμισε για τον Γκόμεζ, που έπιασε την κεφαλιά και έστειλε την μπ