Εβγαλαν... καρέ Ατρόμητος, Λεβαδειακός

Παράδοση στις ισοπαλίες χτίζουν Ατρόμητος και Λεβαδειακός στα μεταξύ τους ματς.Είναι χαρακτηριστικό ότι τα τελευταία τέσσερα ματς των δύο ομάδων (δύο στο Περιστέρι, δύο στη Λιβαδειά) δεν έχουν αναδείξει νικητή.Την Κυριακή (21/10) οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0, ενώ στο αντίστοιχο περσινό ματς οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες 1-1, με σκόρερ τους Μήτρογλου στο 8' και Λισγάρα στο 60ό λεπτό.Εχουν προηγηθεί δύο διαδοχικά "Χ" στη Λιβαδειά. Το περσινό χορταστικό 2-2, όπου ο Λεβαδειακός προηγήθηκε με 2-0 με τους Ναπολεόνι και Ζησόπουλο, αλλά οι Περιστεριώτες απάντησαν με τέρματα των Οικονόμου και Μήτρογλου.Την περίοδο 2009-10 οι Μπάρκογλου (88') και Σφακιανάκης (92') είχαν διαμορφώσει το τελικό 1-1.