Φιλική ήττα από Ρούβα ο ΟΦΗ

18:55 4/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
Την ήττα με 2-0 από τον Ρούβα σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο ΒΑΚ γνώρισε ο ΟΦΗ που αγωνίστηκε με παίκτες που δεν έπαιξαν βασικοί κόντρα στην Κέρκυρα και από τη ομάδα Νέων Κ20.Στα ενθαρρυντικά της αναμέτρησης ήταν η παρουσία του Χρήστου Μπούρμπου, ο οποίος μετά τα λεπτά συμμετοχής που πήρε στον αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ αλλά και στο ματς με την Κέρκυρα
δείχνει να επανέρχεται στα επιθυμητά επίπεδα. Βέβαια, ο Μπούρμπος στάθηκε άτυχος στο 5ο λεπτό, καθώς στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του! Στο 67' ο Φουκαράκης από λάθος του Χατζηκοσμά διπλασίασε τα τέρματα του Ρούβα, ενώ για τον ΟΦΗ έχασε πέναλτι στο 58’ ο Ρόβίθης (δοκάρι), που κέρδισε ο Νύκταρης.ΟΦΗ: Γουναρίδης, Kυζιρίδης, Κανούλας, Μακρής, Ζαχαράκης, Κολιακουδάκης, Καπουράνης, Νύκταρης, Βαλεριάνος, Μπούρμπος, Ροβύθης. Επαιξαν και οι Χατζηκοσμάς, Συνάνης, Μπαμουλάκης, Δαμιανάκης, Φαζός και Βλαχάκης.