Φιλική νίκη με Σφακιανάκη ο Ατρόμητος κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού

Σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα (27/7) στο Πράβετς της Βουλγαρίας ο Ατρόμητος νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα Λεμεσού. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ειδικά στο πρώτο ημίωρο η απόδοση ήταν πολύ εντυπωσιακή, με τη διαρκή δημιουργία ευκαιριών. Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε στο 20ʼ με γυριστό σουτ ο Σφακιανάκγης από σέντρα του Νάστου, ενώ ο Ατρόμητος είχε δύο δοκάρια με την κεφαλιά του Φυτανίδη στο 7ʼ και το σουτ του
Μπρίτο στο 12ʼ. Καλές ευκαιρίες είχαν οι Τάτος (1ʼ, 5ʼ), Μπρίτο (6ʼ), Τόμας (8ʼ), Καραμάνος (56ʼ), Γκαρσία (80ʼ).ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Ράντμαν, Γιαννούλης, Τόμας, Φυτανίδης, Νάστος, Σφακιανάκης, Μπάλλας, Μπρίτο, Τάτος, Καραμάνος, Αναστασάκος. Στο βʼ ημίχρονο έπαιξαν και οι Καραγκιολίδης, Αργυρός, Ζουέλα, Σκόνδρας, Γκαρσία, Μακρής, Μπέλιτς, Αθανασίου, Μπιλίτσης, Καϊμακαμούδης, Λημνιός.ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ: Τσβαλόφσκι, Μερκή, Σόλαρ, Λόπεζ, Οσένι, Ερίσε, Νούνιες, Ματούσοβιτς, Νέβα, Κιρόφσκι, Πάντος. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Φανή, Κατσαβάκης, Σταύρου, Τσίκας, Χαραλάμπους, Στυλιανού, Ευσταθίου.