Φιλική νίκη με θεατή το Μάντζιο

Ο Πανθρακικός πήρε τη φιλική νίκη με 4-2 κόντρα στον Οδυσσέα Κορδελιού. Θεατής στο παιχνίδι και ο νέος τεχνικός της ομάδας, Βαγγέλης Μάντζιος.Ο Βαγγέλης Μάντζιος ήταν παρών στην φιλική αναμέτρηση του Πανθρακικού με τον Οδυσσέα Κορδελιού, παρακολουθώντας την ομάδα της οποία θα ηγείται από τη νέα σεζόν.Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους παίκτες του Κορδελιού, με τον Λαμπάκη να ανοίγει το σκορ μόλις στο 1ο λεπτο της αναμέτρησης από τα 11 βήματα, με τον Γωνιάδη να ισοφαρίζει στο 12ο λεπτό για τον Πανθρακικό.Στο 24', η ομάδα της Κομοτηνής διπλασίασε τα τέρματα της με δεύτερο προσωπικό τέρμα του Γωνιάδη, ενώ ο Μίνγκας έγραψε το 3-1 πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος.Στο τέλος της επανάληψης ο Βασιλακάκης σημείωσε το τέταρτο γκολ της ομάδας του ενώ το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο Αρμάτο με ωραίο πλασέ.