Φιλική νίκη του ΑΓΟΡ επί του ΠΑΟΚ

Προβλημάτισε σε ένα ακόμη παιχνίδι ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ηττήθηκε 62-68 από τον ΑΓΟΡ, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο Παλατάκι.Το Ρέθυμνο μπήκε από το ξεκίνημα πιο καλά στο ματς, κάτι που φάνηκε από το 7-0 που έκανε στο πρώτο τρίλεπτο του αγώνα.Ο ΠΑΟΚ ανέκαμψε στη συνέχεια και έμεινε κοντά στο σκορ, μέχρι το ημίχρονο (31-35).Ο Δικέφαλος εμφανίστηκε βελτιωμένος στην τρίτη περίοδο και με κορυφαίο τον Ουίλιαμ Χάτσερ κατάφερε να περάσει μπροστά (46-44, 30`).Στην τελευταία περίοδο, όμως, το Ρέθυμνο ξαναπήρε τον έλεγχο του αγώνα και με ένα σερί 7 πόντων έκανε το 51-56. Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου δεν κατάφερε να αντιδράσει και ο ΑΓΟΡ πήρε τελικά τη νίκη με 62-68.Δεκάλεπτα: 17-21, 31-35, 46-44, 62-68