Γιορτάζει ο Βόλος. Νίκες για Ολυμπιακό και Νίκη

Ο Ολυμπιακός Βόλου ήταν ο νικητής στο ντέρμπι της 1ης αγωνιστικής της Football League, καθώς επικράτησε με 1-0 της Καβάλας. Σημαντικά διπλά για Φωκικό, Καλλιθέα και Νίκη Βόλου.Ο Ολυμπιακός Βόλου ξεκίνησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο το ματς και άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με γκολ
του Μπολάτι.Αυτό το γκολ αποδείχθηκε καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα, καθώς παρότι ο Ολυμπιακός έμεινε με παίκτη λιγότερο από το 50`, λόγω αποβολής του Γκοτοβού, η Καβάλα δεν μπόρεσε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει. Ετσι, ο Ολυμπιακός σφράγισε τη νίκη του στο 90` με τον Γενκά να κάνει το 2-0.Εκτός του Ολυμπιακού, μεγάλη νίκη πέτυχε και η συμπολίτισσα Νίκη Βόλου, η οποία επικράτησε 3-1 εκτός έδρας του Ηρακλή Ψαχνών, με σκόρερ τους Φλίνγκο, Μήτση και Ουέλινγκτον.Εκτός έδρας νίκη πέτυχε και η Καλλιθέα στη Δράμα. Η αθηναϊκή ομάδα, αν και βρέθηκε να χάνει στο 6ο λεπτό, κατάφερε να γυρίσει το ματς και με γκολ των Φαρινόλα και Ντακόλ πήρε τη νίκη με 2-1.Σημαντική νίκη μακριά από την έδρα του πήρε και ο Φωκικός με 3-1 επί της Αναγέννησης Επανωμής, ενώ εντός έδρας νίκες σημείωσαν η Αναγέννηση Γιαννιτσών (2-1 τον Βύζαντα) και ο Απόλλων Σμύρνης (1-0 τον Θρασύβουλο).