Γκέλα ο Πιερικός, ελπίζουν Σέρρες - Καλλονή!

Καλλιθέα, Παναχαϊκή και Πλατανιάς είναι οι τρεις ομάδες, που θα διεκδικήσουν την άνοδό τους, ενώ οι τρεις που θα παλέψουν για μια θέση στον ήλιο είναι ο Πιερικός (55β.), Καλλονή (54β.) και Πανσερραϊκός (54β.).Στην Πάτρα, η Καλλονή προηγήθηκε 1-0 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Ντος Σάντος, αλλά ο Φουρτάδο με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στο 80' ισοφάρισε σε 1-1. Η ομάδα της Μυτιλήνης
τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες, λόγω αποβολής του γκολκίπερ Μάππα στο 73' και του Χατζόπουλου στις καθυστερήσεις του αγώνα, ενώ μετά το τέλος του αγώνα αποβλήθηκε ο Καρακώστας για διαμαρτυρία στον διαιτητή.Ο Πιερικός γκέλαρε στο γήπεδό του, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 στην Κατερίνη με τον Φωκικό, ο οποίος ελπίζει σε παραμονή.Ο Πανσερραϊκός ελπίζει σε συμμετοχή στα πλέι οφ μετά τη νίκη του στα Μέγαρα (0-1), χάρη σε γκολ του Καρασαλίδη στο 71'.Ξέσπασε η Λάρισα, 4-1 τον Αγρ. Αστέρα, παρότι βρέθηκε να χάνει μέχρι το 70', ενώ με νίκες συνέχισαν Βέροια, Πανθρακικός και Καλλιθέα.Η 33η αγωνιστικήΠαναχαϊκή - Καλλονή 1-1 (80’ Φουρτάδο - 45’ Ντος Σάντος) Βύζας Μεγάρων - Πανσερραϊκός 0-1 (71’ Καρασαλίδης) Βέροια - Ηρακλής Ψαχνών 2-0 (5’ Καντί, 73’ Μπαργκάν) Πανθρακικός - Αναγέννηση Γιαννιτσών 4-1 (7’, 78’ Μπαϊκαρά, 11’ Χρήστου, 84’ Σουλτανίδης – 31’ Στεργίδης) Πιερικός - Φωκικός 2-2 (59’ Ρούσεφ, 71’ Κουτσοσπύρος - 45’ Κωστόπουλος, 75’ πεν. Κανελλόπουλος) Καλλιθέα - Αναγέννηση Επανομής 4-1 (8’ Σταύρου, 14’, 64’ Μαρουκάκης, 83’ Ματσούκας – 27’ Πολίτης) Λάρισα - Αγροτικός Αστέρας 4-1 (70’ Γκρουπσεβιτς, 79’ Βενετίδης, 87’ Πλιάγκας, 89’ Παπαγεωργίου - 44’ Καρακατσάνης).Η τελευταία αγωνιστική (23/5)Καλλονή - Πλατανιάς Χανίων Πανσερραϊκός - ΒέροιαΒύζας Μεγάρων - ΠαναχαϊκήΗρακλής Ψαχνών - ΠιερικόςΑναγέννηση Γιαννιτσών - ΚαλλιθέαΦωκικός - ΛάρισαΑναγέννηση Επανωμής - ΘρασύβουλοςΔιαγόρας - Πανθρακικός post. Αγροτικός Αστέρας - Εθνικός Αστέρας post.