Η Ηλιούπολη νίκησε 3-1 την Καλαμάτα και βρίσκεται σε απόσταση αναπνοής από τα πλέι οφ της Β' Εθνικής

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 29ης αγωνιστικής για την Β' Εθνική, η Ηλιούπολη επικράτησε εντός έδρας της Καλαμάτας με 3-1. Η Μαύρη Θύελλα προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα μέσα σε τρία λεπτά και τελικά να προσθέσουν ακόμα τρεις βαθμούς στο ενεργητικό του. Μία νίκη που τους φέρνει στους 40 βαθμούς, ένα μόλις λιγότερο από τον Πιερικό, που αυτή τη στιγμή κρατάει στα χέρια του το τελευταίο εισιτήριο των πλέι οφ.

Η Καλαμάτα, που

έχει καθηλωθεί στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και πολύ δύσκολα θα αποφύγει τον υποβιβασμό, ευτύχησε να προηγηθεί στο 24' με τον Ντε Βινσέντι. Η Ηλιούπολη έψαξε το γκολ της ισοφάρισης, αλλά το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη να προηγείται.

Στην επανάληψη όμως τα δεδομένα άλλαξαν. Ο, τι δεν κατάφεραν να κάνουν οι παίκτες του Γιώργου Βαζάκα στα πρώτα 63', το κατάφεραν εις διπλούν σε τρία λεπτά, ανατρέποντας το αποτέλεσμα. Ο Παραράς στο 64' ισοφάρισε