Η Μάλαγα ξεφτίλισε Σαραγόσα και... Χιμένεθ!

Ο Κάρλος Αράντα με γκολ που σημείωσε στο 23ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στην Σαραγόσα, όμως στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου η Μάλαγα έφερε το ματς στα ίσια με τον Σεμπάστιαν Φερνάντεζ.Στο δεύτερο μέρος και ιδιαίτερα στο διάστημα από το 67'-89', ξέσπασε... καταιγίδα! Το "Λα Ροσαλέδα" έγειρε προς την περιοχή της Σαραγόσα, με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν τέσσερα γκολ και να διασύρουν την ομάδα του Μανόλο Χιμένεθ
που οδεύει προς την Σεγούντα!Ο Πάουλο Ντα Σίλβα με αυτογκόλ στο 67' έδωσε το προβάδισμα στην Μάλαγα με 2-1, ο Μάρτιν Ντεμικέλις στο 77' έκανε το 3-1, για να έρθει δυο λεπτά αργότερα ο Ισκο να σημειώσει το 4-1. Το τελικό 5-1 πέτυχε ο Ρόντον στο 88ο λεπτό.ΜΑΛΑΓΑ: Καμπαγιέρο, Σέρχιο Σάντσεθ (55’ Ντεμικέλις), Βέλινγκτον, Ματάισεν, Μονρεάλ, Τουλαλάν, Ρέσιο (56’ Χοακίν), Καθόρλα, Φερνάντεζ (76’ Μαρέσκα), Ίσκο, Ρόντον.ΣΑΡΑΓΟΣΑ: Ρομπέρτο, Άλβαρεζ, Ντα Σίλβα, Λαντσάρο, Ομπράντοβιτς, Ρούμπεν Μίκαελ, Πίντερ, Άμπραχαμ (57’ Χουάν Κάρλος), Οριόλ, Λαφιτά (74’ Λουίς Γκαρσία), Αράντα (73’ Πόστιγκα).