Η Ομόνοια νίκησε 1-0 την Ανόρθωση στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής στην Κύπρο

Η Ομόνοια ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Κύπρου, καθώς επικράτησε με 1-0 της Ανόρθωσης στο "Αντώνιος Παπαδόπουλος". Το ματς έκρινε γκολ του Φρέντι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο και έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.Highlight του ντέρμπι ασφαλώς ο τρόπος που πανηγύρισε το γκολ ο Φρέντι και η μάσκα που φόρεσε, όπως μπορείτε να δείτε και στη φωτογραφία.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής: ΣάββατοΑΠΟΕΛ - ’ρης 1-0 (86' Ουΐλιαμ Μποαβεντούρα)Ερμής - ΕΝΠ 0-1 (76' Μπαμιγκό)ΑΕΚ - Εθνικός 2-1 (79' Πιντάδο, 90' Γκονσάλο Γκαρσία / 28' Εντουάρντο Πινσέλι) ΚυριακήΑνόρθωση - Ομόνοια 0-1 (45' Φρέντι)ΑΕΛ - Αλκή (19:00) ΔευτέραΟλυμπιακός - Απόλλων (19:00)Αναγέννηση - Νέα Σαλαμίνα