"Η Ρόμα αμύνθηκε με... εννέα παίκες"

Ο Βιντσέντζο Μοντέλα... καρφώνει τη Ρόμα για τον τρόπο με τον οποίο αγωνίστηκε στο ματς Κυπέλλου με τη Φιορεντίνα.Οι ρωμαίοι νίκησαν με 1-0 στην παράταση, αφήνοντας τους βιόλα με το παράπονο για την ατυχία, αλλά και τη μαζική άμυνα του αντιπάλου (3-4-3 έπαιξε ο Ζέμαν).Είναι χαρακτηριστικά όσα είπε ο Βιντσέντζο Μοντέλα: "Κάναμε ένα καταπληκτικό παιχνίδι απέναντι σε έναν αντίπαλο που αμυνόταν με 9 παίκτες. Από το πρώτο λεπτό πιέσαμε, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε ένα γκολ. Όσο και να προσπαθήσαμε, στο τέλος η μπάλα δεν έμπαινε. Λίγο η δική μας αστοχία, λίγο η ατυχία, μείναμε στο μηδέν. Αν και μοιάζει με δικαιολογία, η ατυχία πράγματι έπαιξε το ρόλο της στο παιχνίδι με τη Ρόμα. «Δεν θέλω να ψάχνω για δικαιολογίες, αλλά σήμερα είχαμε τρία δοκάρια. Αν αυτό δεν είναι ατυχία, απορώ ποιο μπορεί να είναι», σχολίασε ο τεχνικός της Φιορεντίνα.