Η Σιένα διέλυσε την Πρόκομ στην Πολωνία

Μετά από ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο (37-12), η Σιένα διέλυσε με 101-66 την Πρόκομ στην Πολωνία, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Euroleague, πετυχαίνοντας την δεύτερη νίκη της στην διοργάνωση.Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με προβάδισμα της Πρόκομ (22-21), αλλά στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο με προβάδισμα επτά πόντων (35-42).Στην τρίτη περίοδο, η Σιένα ήταν καταιγιστική και κατάφερε να αυξήσει την διαφορά της στους 32 πόντους (47-79), κάνοντας επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 37-12! Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, με τους πρωταθλητές Ιταλίας να επικρατούν με το τελικό 101-66.Τα δεκάλεπτα: 22-21, 13-21, 12-37, 19-22.