Η Σίτι το Κομιούνιτι Σιλντ

Οι πρωταθλητές έπαιζαν με παίκτη παραπάνω για περισσότερο από ένα ημίχρονο, καθώς στο 42' αποβλήθηκε ο Ιβάνοβιτς για τους "μπλε". Δύο λεπτά νωρίτερα ο Τόρες είχε ανοίξει το σκορ για την Τσέλσι, ωστόσο στη συνέχεια η Σίτι μετέτρεψε τον τελικό σε περίπατο, πετυχαίνοντας τρία γκολ σε διάστημα 11 λεπτών!Γιάγια Τουρέ (53΄), Τέβες (59΄) και Νασρί (63΄) και έφτασε στη νίκη έδωσαν προβάδισμα στη Σίτι με 3-1, ενώ στο 80ό λεπτό ο Μπέρτραντ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ (Ρομπέρτο Μαντσίνι): Παντιλίμον, Σάβιτς (46΄ Κλισί), Κομπανί, Κολάροφ, Ζαμπαλέτα, Μίλνερ, Γιάγια Τουρέ, Ντε Γιονγκ, Νασρί (75΄ Νταβίντ Σίλβα), Τέβες (87΄ Τζέκο), ΑγουέροΤΣΕΛΣΙ (Ρομπέρτο Ντι Ματέο): Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Νταβίντ Λουϊς, Τέρι, Κόουλ, Λάμπαρντ, Ομπι Μίκελ, Ραμίρες, Αζάρ (70΄ Μπέρντραντ), Μάτα (73΄ Στάριτζ), Τόρες