Η Τρίπολη θα βγάλει φιναλίστ

Ούτε η παρουσία του Φερνάντο Σάντος στις εξέδρες του Περιστερίου δεν αποτέλεσε κίνητρο για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και παρά την εξαιρετική τους φετινή παρουσία σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, θυσίασαν το θέαμα στο βωμό της ουσίας.Στο πρώτο ημίχρονο έγινε παιχνίδι κέντρου, με τις δύο ομάδες να δίνουν προτεραιότητα στις άμυνες και να μην απειλούν σχεδόν καθόλου τους δύο τερματοφύλακες. Ο Ατρόμητος πάτησε περισσότερες φορές την περιοχή του Αστέρα, αλλά έλειψε το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια. Από την άλλη, οι αρκάδες είχαν μια καλή στιγμή προς το τέλος του πρώτου
45λέπτου, όταν σε σουτ του Μπρέσκα, ο Ιτάνζ έπεσε στη δεξιά του γωνία και μπλόκαρε.Ούτε στην επανάληψη άλλαξε η εικόνα του αγώνα, παρότι ο Αστέρας είχε ένα πεντάλεπτο έντονης επιθετικής δραστηριότητας και μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 90' με τον Ροζέριο να σουτάρει άουτ. Οσο περνούσε ο χρόνος... φοβόταν ο Γιάννης το θεριό και το θεριό τον Γιάννη, με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος του αγώνα και τις δύο ομάδες να ανανεώνουν το ραντεβού πρόκρισης για τον τελικό του Κυπέλλου στις 4 Απριλίου, αλλά αυτή τη φορά στην Τρίπολη.