Ισοπαλία για την Κέρκυρα

Ισόπαλη με 1-1 αναδείχθηκε η Κέρκυρα κόντρα στην ΑΕ Ποντίων Κατερίνης σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας στο νησί των Φαιάκων. Δοκιμάστηκε ο Λόμπουε από τον Μπόζινταρ Μπάντοβιτς Ο τεχνικός του ΑΟΚ Μπόζινταρ Μπάντοβιτς  έκανε αρκετές δοκιμές σε σχήματα και πρόσωπα και μέσα σε αυτά ήταν και ο γκολκίπερ Στέφον Λομπουέ.Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 14' με τον Μουρατίδη, ενώ η ομάδα της Κέρκυρας ισοφάρισε στο 28' με τον Φλάβιο. Στο επόμενο λεπτό
η Κέρκυρα είχε και δοκάρι με τον Τσίγκα.Κέρκυρα: Λόμπουε, Πατηνιώτης, Μαιστόροβιτς, Γιάντσης, Χάμπλ, Τσίγκας, Ζιάμπαρης, Αρμένης, Φλάβιο, Λαμπρόπουλος, Κουλούρης.Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Χάμπερ, Βενέτης, Οσμάν, Καλαντζής, Ιωάννου, Κοντοδήμος, Βέντσελ, Γραμμόζης και Λόβιν.ΑΕ Ποντίων Κατερίνης: Κελπέκης, Πετράκος, Χιντζίδης, Χασιώτης, Λιόλιος, Μαλαμίδης, Τροΐρης, Βεϊδαμενίδης, Σαπάνης, Μουρατίδης, Πέντσας.Στο β' ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν και οι Τζιάμας, Πανανός, Σάλτας, Λουλάς, Τσιτλανίδης.