Ηττα από την Πάρμα ο Πανιώνιος, έπαιξε ο Νίνης

Η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, αντιμετώπισε έναν αντίπαλο που σε λίγες ημέρες θα ξεκινήσει τις επίσημες υποχρεώσεις του για το Καμπιονάτο σε αγώνα με την Γιουβέντους και στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε πίσω στο σκορ με 3-0.Ο Παμπόν (8', 43') και ο Παρόλο (34') σκόραραν για τους Ιταλούς, ενώ το γκολ του Ιστορικού σημείωσε στο 77' ο Διαμαντάκος.Αξίζει να σημειωθεί πως στην αναμέτρηση αγωνίστηκε και ο Σωτήρης Νίνης, που μπήκε ως αλλαγή με την έναρξη της επανάληψης.Πάρμα: Μιράντε (46' Παβαρίνι), Ζακάρντο,
Παλέτα (62' Μακχέν), Λουκαρέλι (46'Φιντέλφ), Ρόσι (62' Μοντέστο), Καλόπα (62' Μορόνε), Μουσάτσι, Παρόλο (46' Νίνης), Γκόμπι, Παμπόν (46' Πέλε), Μπελφοντίλ (46' Ακουα).Πανιώνιος: Περιστερίδης (55' Γιαννακόπουλος), Κούρντι (36' Σπυρόπουλος), Κούρος (55' Αυλωνίτης), Λαμπρόπουλος, Ανδράλας (81' Γιαννούλης), Ρόκας, Ρόβας (55' Ντούνης), Σάμαρης (55' Οκόγιε), Αραβίδης, Κολοβός (55' Μενδρινός), Διαμαντάκος.