Ηττα από το Ανόβερο για Ντόρτμουντ

Νεα απώλεια για την Ντόρτμουντ στην Bundesliga, αυτή τη φορά στην "AWD-Arena" από το Ανόβερο. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League ηττήθηκε με 1-2, αν και μέχρι το 87ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ! Συγκεκριμένα, το προβάδισμα στους φιλοξενούμενος έδωσε στο 63ο λεπτό ο Σχίνζι Καγκάβα, αλλά το Ανόβερο
κατάφερε να ανατρέψει το σκορ σε διάστημα δύο λεπτών!  Στο 87' ο Καρίμ Χαγκούι ισοφάρισε, ενώ στο 89' ο Κόναν διαμόρφωσε το τελικό 2-1.Στις πρώτες έξι αγωνιστικές της Bundesliga, η Ντόρτμουντ έχει συγκεντρώσει μόλις επτά βαθμούς, με απολογισμό δύο νίκες, μία ισοπαλία και τρεις ήττες!Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικήςΠαρασκευή (16/9)Φράιμπουργκ - Στουτγκάρδη 1-2 (85' Σισέ - 33', 73' Χάρνικ)Σάββατο (17/9)Μπάγερ Λεβερκούζεν - Κολονία 1-4 (70' Ρόλφες - 44' Νοβάκοβιτς, 47', 55' Ποντόλσκι, 93' Γιάγιαλο)Αμβούργο - Γκλάντμπαχ 0-1 (66' Ντε Καμάργκο)Νυρεμβέργη - Βέρντερ Βρέμης 1-1 (62' Βόλσχαϊντ - 24' Εκίτσι) Χόφενχαϊμ - Βόλφσμπουργκ 3-1 (20' Μπάμπελ, 23', 85' Φιρμίνο - 67' Ντεζάγκα)Χέρτα Βερολίνου - Αουγκσμπουργκ 2-2 (46' Λελ, 57' Τόρουν - 20' Χοσογκάι, 64' Κάλσεν-Μπράκερ)19:30GR Καϊζερσλάουτερν - ΜάιντςΚυριακή (18/9)Ανόβερο - Μπορούσια Ντόρτμουντ 2-1 (87' Χαγκούι, 89' Κόναν - 63' Καγκάβα)18:30GR Σάλκε - Μπάγερν Μονάχου