"Κόλλησε" στο Loftus Road η Σίτι!

Δύο βαθμούς πέταξε στο Loftus Road η Σίτι στην προσπάθειά της να κλείσει την ψαλίδα από την κορυφή και τη Γιουνάιτεντ. Οι Πολίτες έμειναν στο 0-0 με την ΚΠΡ για την 24η αγωνιστική της Premier!Ετσι, σε περίπτωση που την Τετάρτη (30/1) η Γιουνάιτεντ ξεπεράσει το εμπόδιο της Σαουθάμπτον (λογικό...), θα βρεθεί στο +7 από τη Σίτι.Η ομάδα του Μαντσίνι είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να αξιοποιήσει κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησε.Στα υπόλοιπα
παιχνίδια, η Νιούκαστλ πέτυχε την πρώτη της εκτός έδρας νίκη (ήταν η μοναδική ομάδα χωρίς τρίποντο μακριά από την έδρα της σε όλες τις επαγγελματικές κατηγορίες στο Νησί!), επικρατώντας 2-1 της Αστον Βίλα.Η Στόουκ έκανε... χαρακίρι απέναντι στη Γουίγκαν, καθώς αν και βρέθηκε μπροστά με 2-0 στο 50ό λεπτό "κατάφερε" να δεχτεί δύο γκολ σ' ένα δεκάλεπτο για το τελικό 2-2. Τέλος, ισοπαλο χωρίς τέρματα έληξε το παιχνίδι της Σάντερλαντ με τη Σουόνσι.