Ματσάρα στο Ντόρτμουντ, σοκ στο 92' για Μπορούσια

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ προηγήθηκε με 2-0 με τους Καγκάουα και Μπλατσικόβσκι, όμως οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο δεν κατέθεσαν τα όπλα αλλά πραγματοποίησαν απίστευτη ανατροπή μέσα στο "Σίγκναλ-Ιντούνα Παρκ" πετυχαίνοντας τρία τέρματα μέσα σε οκτώ λεπτά (από το 71' μέχρι το 79') με τους Ιμπίσεβιτς και Σίμπερ (δύο).Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν ακόμα πιο εντυπωσιακή αφού έφεραν το ματς στα ίσα με τον Χούμελς στο 82' ενώ στο 87 έφεραν τα πάνω-κάτω με το γκολ του Πέρισιτς στο 87'.Εκεί όμως που η Ντόρτμουντ έμοιαζε μία ανάσα
από το να πάρει τη νίκη και να διατηρήσει τη διαφορά ασφαλείας από τη Μπάγερν, η Στουτγκάρδη "πάγωσε" για μία ακόμα φορά το κιτρινόμαυρο κοινό, ισοφαρίζοντας στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Γκέντνερ και διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα της 28ης αγωνιστικής: Παρασκευή (30/3)Ντόρτμουντ - Στουτγκάρδη 4-4 (33' Καγκάουα, 49'  Μπλατσικόφσκι, 82' Χούμελς, 87' Πέρισιτς / 71' Ιμπίσεβιτς, 77', 79' Σίμπερ, 92' Γκέντνερ)Σάββατο (31/3)Νυρεμβέργη - Μπάγερν (16:30)Κάιζερσλαουτερν - ΑμβούργοΒέρντερ - ΜάιντςΛεβερκούζεν - ΦράιμπουργκΆουγκσμπουργκ - ΚολωνίαΧέρτα - Βόλφσμπουργκ (19:30)Κυριακή (1/4)Ανόβερο - Γκλάντμπαχ (16:30)Χόφενχαϊμ - Σάλκε (18:30)