Με 2-0 επικράτησε ο Αρης της Κέρκυρας, για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ

Επιστροφή στις νίκες πραγματοποίησε ο Αρης, που επικράτησε 2-0 της Κέρκυρας στο Κλεάνθης Βικελίδης, για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ. Οι παίκτες του Εκτορ Ραούλ Κούπερ ήταν ανώτεροι σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και εκμεταλλευόμενοι την αδράνεια των αντιπάλων τους στο πρώτο μέρος, κατάφεραν να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα χάρη σε ένα γκολ του Ντάνιελ Τσέζαρεκ στο 35' και ένα
του Πορτίγια (που ήταν και το πρώτο του με την κίτρινη φανέλα) στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι νησιώτες από την άλλη εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, αφού εκτός από την κακή παρουσία του πρώτου ημιχρόνου, δεν έδειξαν κάτι αξιόλογο και στο δεύτερο, φεύγοντας από την Θεσσαλονίκη χωρίς κάποιο βαθμό.Κίτρινη κυριαρχία
Την απόλυτη κυριαρχία σε όλους τους χώρους κατάφεραν να αποκτήσουν από το ξεκίνημα κιόλας οι γηπεδούχοι, παίζοντας στο μισό γήπεδο τους αντιπάλους τους. Μπορεί η πρώτη -και μοναδική- καλή ευκαιρία για την Κέρκυρα να ήρθε μόλις στο 10' από τον Επστάιν, που βγήκε στην άμυνα του