Με 3-0 επικράτησε ο Ηρακλής του Τυρνάβου, σε φιλικό προετοιμασίας

Την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα για τους νέους παίκτες της ομάδας, είχε ο Γιόζεφ Μπουμπένκο, στο φιλικό του Ηρακλή με τον Τύρναβο. Για την ιστορία, οι κυανόλευκοι επικράτησαν 3-0 των αντιπάλων τους, ενώ το πρώτο τους δοκιμαστικό έκαναν οι Τόμας Ριντλ (έβαλε και το πρώτο γκολ) και Μάριους Κορϊτόρου, οι οποίοι τέθηκαν υπό την κρίση του σλοβάκου τεχνικού, ο οποίος δοκίμασε αρκετά σχήματα στη διάρκεια του αγώνα.

Ο Γηραιός άνοιξε το σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Στόικου, ο

Ριντλ έκανε το 1-0, με το δεύτερο γκολ να έρχεται πολύ αργότερα. Στο 78' ο Mάρα εκμεταλλεύτηκε πολύ καλή ατομική προσπάθεια του Ζοτ και με πλασέ έκανε το 2-0, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Aλετσένου έβγαλε σέντρα από τα αριστερά και ο Γιάκομπ με κεφαλιά έκανε το 3-0.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Μπαντής (62΄ Μέλκας), Βουτσιάς, Στάμου, Κατσικάς, Κανακούδης, Στόικος, Κροϊτόρου, Ριντλ, Ιβανόφκι, Ματσούκας, Βέλλιος (27΄ Μήτσικας). Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κρέιτσι, Αλετσένβο