Με 4-0 επιβλήθηκε του Καζακστάν η Γερμανία, γκολ ο Ρόμενταλ στην ισοπαλία της Δανίας, 1-1 με την Νορβηγία

Με πρωταγωνιστές τους Μίροσλαβ Κλόζε και Τόμας Μίλερ, η Γερμανία επιβλήθηκε με 4-0 του Καζακστάν και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρώτου ομίλου. Νορβηγία και Δανία έμειναν στο 1-1, με τον Ρόμενταλ να πετυχαίνει το γκολ για την δεύτερη, ενώ Αλβανία και Σλοβακία νίκησαν με 1-0 τις Λευκορωσία και Ανδόρα αντίστοιχα. 1ος όμιλος
Γερμανία - Καζακστάν: 4-0
(3`, 88` Κλόζε, 25`, 43` Μίλερ)
Χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου, η Γερμανία επιβλήθηκε με 4-0 του Καζακστάν και παραμένει στην 1η θέση του 1ου ομίλου με πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια.Τα Πάντσερ ξεκίνησαν με το δεξί στην αναμέτρηση, καθώς άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Κλόζε να ολοκληρώνει ιδανικά την φάση που δημιούργησε ο Σβαϊνστάιγκερ.Στην συνέχεια πήρε την σκυτάλη ο Μίλερ και με δύο προσωπικά τέρματα στο 25` και στο 43`, ύστερα από ασίστ του Οζίλ και στα δύο, ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 3-0.Η Γερμανία κατέβασε ταχύτητα στην επανάληψη, αλλά το Καζακστάν δεν κατάφερε να απειλήσει τον Νόιερ. Δύο λεπτά πριν την εκπνοή του αγώνα ο Κλόζε με δεύτερο προσωπικό τέρμα έβαλε το κερασάκι στην τούρτα των γηπεδούχων, διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.2ος όμιλος
Ανδόρα - Σλοβακία: 0-1 (21` Σεμπό)
Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύθηκε την γκέλα της Ρωσίας στην Αρμενία η Σλοβακία, που νίκησε με 1-0 την Ανδόρα και σκαρφάλωσε στην κορυφή του ομίλου, όπου συγκατοικεί με τους ρώσους με 10 βαθμούς.Το γκολ του Σεμπό στο 21ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει την νίκη στην Σλοβακία. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και για δεύτερο γκολ στην συνέχεια του αγώνα, για να κλειδώσουν το τρίποντο, αλλά χωρίς την επιθυμητή κατάληξη.4ος όμιλος
Αλβανία - Λευκορωσία: 1-0 (62` Σαλίχι)
Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις της στην προκριματική φάση έδωσε η Αλβανία, που επικράτησε με 1-0 της Λευκορωσίας και την έπιασε στην 2η θέση του ομίλου με 8 βαθμούς.Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Σαλίχι στο 62ο λεπτό. Ο σκόρερ της Αλβανίας έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα των γηπεδούχων όταν στο 73` σημάδεψε το δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα του ακυρώθηκε γκολ, καθώς ήταν σε θέση οφσάιντ.Βοσνία/Ερζεγοβίνη - Ρουμανία: 2-1 (63` Ιμπίσεβιτς, 83` Ντζέκο - 29` Μαρικά)
Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Βοσνία/Ερζεγοβίνη πέτυχε την ανατροπή και επικράτησε με 2-1 της Ρουμανίας και έφτασε τους 7 βαθμούς.Ο Μαρικά είχε ανοίξει το σκορ για τους ρουμάνους στο 29ο λεπτό, αλλά οι Ιμπίσεβιτς και Ντζέκο σκόραραν στο 63` και στο 83` αντίστοιχα και χάρισαν στους γηπεδούχους το τρίποντο.8ος όμιλος
Νορβηγία - Δανία: 1-1 (81` Χάσεκλεπ - 27` Ρόμενταλ)
Το γκολ του Ντένις Ρόμενταλ δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει την νίκη στην Δανία, που έμεινε στο 1-1 με την Νορβηγία στο Οσλο.Ο άσος του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 27ο λεπτό με ένα εκπληκτικό γκολ από τα 30 μέτρα. Και ενώ η Δανία είχε τον έλεγχο του αγώνα, ο Χάσεκλεπ ισοφάρισε σε 1-1 στο 81` και διατήρησε το αήττητο των νορβηγών στον όμιλο.Παρά την ισοπαλία, η Νορβηγία παραμένει στην 1η θέση του γκρουπ με 10 βαθμούς, ενώ η Δανία έπι