Με ανατροπή και η Μπάρτσα! (vid.)

Ανατροπή η Ρεάλ; Ανατροπή και η Μπαρτσελόνα! Οπως συνέβη νωρίτερα με τους Μαδριλένους στο Ριαθόρ, έτσι και οι Καταλανοί χρειάστηκε να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, για να νικήσουν τη Σεβίλη (2-1) για την 25η αγωνιστική της Primera.Μάλιστα, αυτή είναι η 2η συνεχόμενη αγωνιστική με την Μπάρτσα να χάνει στο ημίχρονο, αλλά τελικά να παίρνει τη νίκη. Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και το ίδιο σκορ είχε νικήσει πριν από μία εβδομάδα τη Γρανάδα.Η Σεβίλη πάγωσε το Καμπ Νου στο 42', με τον Μπότια να ανοίγει το σκορ. Οι Καταλανοί μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και σε ένα τέταρτο έφτασαν την ανατροπή. Στο 52' ο Βίγια ισοφάρισε και στο 60ό λεπτό ο Μέσι έκανε το 2-1.Η Μπάρτσα πέτυχε την 22η νίκη της στο πρωτάθλημα και πήγε τη διαφορά της από την Ατλέτικο στους 15 βαθμούς. Οι Ροχιμπλάνκος παίζουν την Κυριακή (24/2) με την Εσπανιόλ.