Με δύο γκολ του Μπάρκογλου στα τελευταία λεπτά, ο Λεβαδειακός νίκησε 2-1 την Ξάνθη

Την υπογραφή του φαρδιά πλατιά στην απόλυτη ανατροπή έβαλε ο Γιώργος Μπάρκογλου. Η Ξάνθη, ελέω Γκσμπούρνινγκ, κρατούσε με νύχια και με δόντια την πολυπόθητη νίκη μέχρι το 88', αλλά τελικά αυτή άλλαξε στρατόπεδο, καθώς ο επιθετικός των βοιωτών παραβίασε δύο φορές την εστία της ακριτικής ομάδας στα τελευταία λεπτά, λυτρώνοντας μία ολόκληρη πόλη. Η εξέλιξη του αγώνα επιβεβαίωσε τον χαρακτηρισμό του "αγώνα της χρονιάς" για τις δύο ομάδες, έχοντας να επιδείξει τρία γκολ, δύο τέρματα που ακυρώθηκαν, πέντε αποβολές (Πόι, Παπαδημητρίου, Αλεξίου, Κεχαγιάς, Καζναφέρης) και πολλά πολλά νεύρα. Η Ξάνθη προηγήθηκε με τον Μπούγκα, αλλά ο Μπάρκογλου διαμόρφωσε το τελικό 2-1. Ενα αποτέλεσμα που φέρνει την ομάδα του Φαράντου δύο βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και αυτή του Κεχαγιά κάτω από την επικίνδυνη ζώνη.