Με εκπληκτική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 της Ιντερ σε φιλικό παιχνίδι στον Καναδά

07:16 4/8/2010 - Πηγή: Sport.gr

Παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο -για τα δεδομένα της εποχής- στο πρώτο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 της Ιντερ σε φιλικό παιχνίδι στο "Ρότζερς Σέντερ" του Καναδά τα ξημερώματα της Τετάρτης (4/8) θαμπώνοντας όλο τον κόσμο! Οι πράσινοι έχοντας σε μεγάλη μέρα τον Σισέ που πέτυχε δύο γκολ, τον Νίνη που έφτιαχνε το παιχνίδι, τον Λέτο, ο οποίος

είχε τρελά κέφια και τον Σιμάο, που ήταν απροσπέλαστος στην μεσαία γραμμή, έκαναν... πλάκα για 45 λεπτά στους πρωταθλητές Ευρώπης και πήραν μια σπουδαία, για την ψυχολογία τους, αλλά και το πρεστίζ τους νίκη.

Ο Νίκος Νιόπλιας παρέταξε τον Παναθηναϊκό με 4-2-3-1, με τον Γκοβού κανονικά στην ενδεκάδα, μολονότι στην πρωινή προπόνηση ο 45χρονος τεχνικός είχε δοκιμάσει τον Μαρίνο με τους βασικούς. Ετσι, κάτω από τα γκολπόστ ήταν ο Τζόρβας, με τους Βύντρα, Σαριέγκι, Καντέ και Σπυρόπουλο από δεξιά προς τα αριστερά στην άμυνα, τους Σιμάο, Κατσουράνη στα χαφ, τον Λέτο αριστερά, τον Νίνη δεκάρι, τον Γκοβού δεξιά και τον Σισέ στην κο