Με γκολ των Καρέρα και Βίλτσες ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 2-1 σε φιλικό το Χαϊδάρι

21:55 5/5/2010 - Πηγή: Sport.gr

Ακόμη ένα φιλικό παιχνίδι έδωσε την Τετάρτη (5/5) ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος αντιμετώπισε το Χαϊδάρι και πέτυχε νίκη με 2-1 χάρη στα γκολ που σημείωσαν ο Καρέρα και ο Βίλτσες, ενώ για τους... φοιτητές σκόραρε ο Τσούκης.

Ο Βαγγέλης Βλάχος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεση του, αφού ο Έντερ με τον Τσέζαρεκ και τους Γιαννούλη, Γεωργίου, Αποστολίδη ακολούθησαν ατομικό πρόγραμμα και οι Νταμόντε, Καρντόσο έκαναν θεραπεία.

Στην Τρίπολη εξ άλλου, επέστρεψε σήμερα ο

Αργυρόπουλος, ο οποίος επίσης ακολουθεί πρόγραμμα αποθεραπείας μετά την επέμβαση που έκανε στους κοιλιακούς την προηγούμενη εβδομάδα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το Χαϊδάρι προηγήθηκε στο 12ο λεπτό όταν ο Τσούκης με σουτ από δεξιά αιφνιδίασε τον Αναστασόπουλο ανοίγοντας το σκορ... 0-1. Τρία λεπτά αργότερα, ο Καρέρα έπαιξε το ένα-δύο με τον Μπακασέτα, ο Αργεντινός μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με ιδανικό πλασέ ισοφάρισε (1-1).