Με γκολ του Μίτσελ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ μείωσε σε 2-3 απέναντι στον Παναθηναϊκό και πήρε μια επική πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ

23:11 2/2/2011 - Πηγή: Sport.gr
Με γκολ του Μίτσελ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ μείωσε σε 2-3 απέναντι στον Παναθηναϊκό και πήρε μια επική πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδος ΟΠΑΠ. Η Ενωση προηγήθηκε στο 12` με τον Λαγό, πλήρωσε τα τεράστια αμυντικά της κενά και ιδιαίτερα στο ψηλό παιχνίδι, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-3 χάρη στο
γκολ του Λουκά Βύντρα -που δεν αποβλήθηκε στο 34` και στο 37`, αλλά έφυγε κακώς από το παιχνίδι στο 72` - και τελικά προκρίθηκε χάρη στο απευθείας φάουλ του Μίτσελ από το κέντρο (!), στην τελευταία φάση του αγώνα. Μεγάλη ευθύνη στα γκολ της ΑΕΚ, από τον Ορέστη Καρνέζη. Διακοπή και επεισόδια μετά το τέλος του αγώνα στο ΟΑΚΑ μεταξύ των ΜΑΤ και των οπαδών! Η ΑΕΚ μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο, παίρνοντας την κυριαρχία στη μεσαία γραμμή, ενώ πέτυχε αυτό που ζήτησε ο Φερέιρα, από τη δική του ομάδα. Το γρήγορο γκολ. Δράστης ο Λυμπερόπουλος με την εξαιρετική κίνηση και την κάθετη πάσα στον Λαγό, που εκτέλεσε τον Καρνέζη από θέση βολής, με τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού