Με το μυαλό στον ΠΑΟ, έφερε Χ η Οντένσε

Εχοντας το μυαλό της στον επαναληπτικό με τον Παναθηναϊκό την προσεχή Τρίτη (2/8) στο ΟΑΚΑ, η Οντένσε αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 το Σάββατο (30/7) με την Ααρχους για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος Δανίας. Η αντίπαλος του Τριφυλλιού προηγήθηκε στο 9' όταν ο Καντρί έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στη περιοχή από τα αριστερά και με διαγώνιο σουτ έκανε το 1-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου, με τον Ουτάκα να χάνει δύο καλές ευκαιρίες πριν βγει το 45λεπτο.Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 49' ο Αντρεάνσεν
από κοντά έκανε το 2-0 για την Οντένσε, που σταδιακά άρχισε να κατεβάζει ταχύτητα ενόψει Παναθηναϊκού, γεγονός που το πλήρωσε, αφού στο 70' ο Μπεργκ με κοντινό πλασέ έκανε το 1-2 και λίγο αργότερα, στο 76' ο Λάρσεν με κοντινό σουτ ισοφάρισε σε 2-2.Ο Κλάουσεν χρησιμοποίησε τους Βέσελς, Ρούντ, Ρεγκίνιουσεν, Γιόχανσον, Αντρέασεν, Καντρί, Σόρενσεν, Κρίστενσεν, Ουτάκα, Γιένσεν (81' Χόεγκ), Τζεμπά-Τζεμπά (67' Τραορέ).