Μεγάλη νίκη με 1-0 μέσα στο Ηράκλειο της Κρήτης, πανηγύρισε ο Πανσερραϊκός που νίκησε 1-0 τον ΟΦΗ

Ο Πανσερραϊκός ήταν ο πολύ μεγάλος κερδισμένος της δεύτερης αγωνιστικής των play off στη Β` εθνική κατηγορία, επικρατώντας με 1-0 του ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ και ανεβαίνοντας πλέον μόνος πρώτος στη βαθμολογία. Σημαντική νίκη και για Εθνικό, 2-1 τον Πιερικό στο Ελληνικό και ελπίδες για άνοδο στη Σούπερ Λίγκα.

Το παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πρώτο ήταν αυτό του Ελληνικού, εκεί όπου ο γηπεδούχος Εθνικός νίκησε τον Πιερικό με 2-1 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα,

πιάνοντας εκεί τον ΟΦΗ στους 4 βαθμούς.

Το σκορ για τους νικητές άνοιξε ο Σουμπίνιο με ωραία εκτέλεση φάουλ στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου, για να διπλασιάσει τα τέρματα των παικτών του Μιχάλη Γρηγορίου, ο Φερέιρα με κεφαλιά, στο τέταρτο λεπτό της επανάληψης. Η ομάδα της Κατερίνης δεν μπόρεσε να κάνει κάτι περισσότερο από το να μειώσει σε 2-1 στο 64ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρτίνεζ.

Αναλυτικά οι συνθέσειςΕθνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Συμεωνίδης, Ψιάνος, Παγώνης, Μοσχογ