Μεγάλο διπλό του Πανθρακικού μέσα στην Λιβαδειά

Θριαμβευτικό πέρασμα από την Λιβαδειά για τον Πανθρακικό, ο οποίος επικράτησε με 3-0 του Λεβαδειακού κάνοντας σημαντικό βήμα για την σωτηρία του, την ώρα που οι Βοιωτοί μπλέκουν σε... περιπέτειες. Με δέκα παίκτες τελείωσαν οι γηπεδούχοι, λόγω αποβολής του Κυριακίδη, έχοντας πολλά παράπονα από την διαιτησία του Μαντάκη, ο οποίος απέβαλει από τον πάγκο και τους Παράσχο, Καζναφέρη!Με τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου ο Πανθρακικός κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Μουλόπουλου. Απόφαση που αμφισβήτησαν έντονα
οι Βοιωτοί. Ο Δημήτρης Παπαδόπουλος ευστόχησε από την άσπρη βούλα, παρά την προσπάθεια του Κυριακίδη, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Γιώργος Παράσχος αποβλήθηκε από τον πάγκο του Λεβαδειακού λόγω διαμαρτυρίας.Κι ενώ ο Λεβαδειακός είχε ανεβάσει την απόδοσή του με σκοπό να φτάσει στην ισοφάριση, σε μια κόντρα επίθεση του Πανθρακικού στο 37', ο Κυριακίδης ανέτρεψε εκτός περιοχής τον Παπαδόπουλο και είδε την... άγουσα για τα αποδυτήρια. Ο Ναπολεόνι που κούτσαινε από ένα τάκλιν που είχε δεχθεί νωρίτερα "θυσιάστηκε" για να μπει στο παιχνίδι ο Κασμερίδης στην πρώτη του εμφάνιση με τους Βοιωτούς.Το ημίχρονο τελικά ολόκληρωθηκε με ένα ακόμη γκολ για τον Πανθρακικό, το οποίο πέτυχε με κεφαλιά ο Λαδάκης στο 44ο λεπτό, στέλνοντας την ομάδα της Κομοτηνής με δύο γκολ μπροστά στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου.Το παιχνίδι είχε... στραβώσει για τα καλά για τους γηπεδούχους, που με την έναρξη του δευτέρου μέρους έκαναν και δεύτερη αλλαγή με τον Μαχαίρα στη θέση του Ροτζέριο, την ώρα που αποβλήθηκε από τον πάγκο των Βοιωτών και ο τιμ μάνατζερ της ομάδας Γιώργος Καζναφέρης!Ο Λεβαδειακός, μολονότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο ήταν κυρίαρχος στο δεύτερο ημίχρονο, αφού ο Πανθρακικός αποφάσισε να του δώσει χώρο οπισθοχωρώντας για να διαφυλάξει το 0-2 και να απειλεί στην κόντρα.Οι Βοιωτοί είχαν κάποιες καλές στιγμές από σουτ των Μαχαίρα και Ζησόπουλου, όμως παρότι ο Παράσχος έπαιξε στο τελευταίο δεκάλεπτο με τρεις σέντερ φορ (μέχρι και τον... στόπερ Λισγάρα πέρασε μπροστά) δεν κατάφερε ούτε καν να μειώσει το σκορ, ενώ στο 93' σε μια φάση όπου οι παίκτες του Πανθρακικού έπαιζαν πασούλες στην μικρή περιοχή των γηπεδούχων έγινε και το 0-3 με τον Βιγιαρέχο!