Νέα εντός έδρας απώλεια για τη Λίβερπουλ

Για ένα ακόμη εντός έδρας παιχνίδι η Λίβερπουλ δεν κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη, καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Νιούκαστλ.Οι Κόκκινοι βρέθηκαν μάλιστα και πίσω στο σκορ, με τον Καμπαγιέ να κάνει το 1-0 για τη Νιούκαστλ στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης.Στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ πίεσε και τελικά κατάφερε να... σώσει το βαθμό της ισοπαλίας, με γκολ που πέτυχε στο 67` ο Σουάρες.Ο κόσμος προσπάθησε να δώσει ώθηση στους παίκτες της Λίβερπουλ, ωστόσο, αυτοί δεν κατάφεραν να σημειώσουν
κάποιο δεύτερο τέρμα και το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους, αν και στα τελευταία λεπτά η Νιούκαστλ έπαιζε με 10, λόγω αποβολής του Κολοτσίνι.Ετσι η Λίβερπουλ παρέμεινε χαμηλά στη βαθμολογία με 11 βαθμούς και είναι χαρακτηριστικό πως έχει μόλις μία νίκη στα 6 παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής στην έδρα της.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής:Σάββατο (3/11)Μάντσεστερ Γ. - Αρσεναλ 2-1 (3' Φαν Πέρσι, 67' Εβρά - 90'+5' Καθόρλα)Τότεναμ - Γουίγκαν 0-1 (56' Γουότσον)Σουόνσι Σίτι - Τσέλσι 1-1 (88' Ερνάντεθ - 61' Μόουζες) Σάντερλαντ - Αστον Βίλα 0-1 (57' Αγκμπονλαχόρ)Νόριτς Σίτι - Στόουκ Σίτι 1-0 (44' Τζόνσον)Φούλαμ - Εβερτον 2-2 (7' αυτ. Χάουαρντ, 90' Σίντγουελ - 55', 72' Φελαϊνί)19:30 Γουέστ Χαμ - Μάντσεστερ Σ. 0-0Κυριακή (4/11)ΚΠΡ - Ρέντινγκ  1-1 (66` Σισέ - 16` Γκορκς)Λίβερπουλ - Νιούκαστλ 1-1 (67` Λόπεζ - 43` Καμπαγιέ)Δευτέρα (5/11)22:00 Γουέστ Μπρομ - Σαουθάμπτον