Νέα ήτα και... σφαγή για την Ιντερ

Ο εφιάλτης συνεχίζεται για την Ιντερ, καθώς έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι και από τη Σικελία. Οι νερατζούρι ηττήθηκαν 1-2 από την Κατάνια και με τον διαιτητή της αναμέτρησης πάντως να βάζει το χεράκι του.

Οπως και στο ματς με τη Νάπολι την περασμένη αγωνιστική, έτσι και τώρα καταλογίστηκε σε βάρος των μιλανέζων πέναλτι που ουσιαστικά δεν έγινε ποτέ. Μάλιστα, στη συγκεκριμένη φάση το λάθος του ρέφερι είναι διπλό μιας και από τη στιγμή που δίνει το πέναλτι σε βάρος του τερματοφύλακα των φιλοξενουμένων, Λούκα

Καστελάζι, θα έπρεπε να του δείξει κόκκινη κάρτα.

Σ' αυτή τη φάση, οι σικελοί έφτασαν στην ανατροπή, καθώς η Ιντερ είχε πάρει προβάδισμα μόλις στο 6' με τον Καμπιάσο, ενώ οι γηπεδούχοι έφεραν τούμπα το ματς σε τρία λεπτά στην επανάληψη, στο 47' (Αλμιρόν) και στο 50' (Λόντι με πέναλτι).

Παρά τις μαζεμένες αλλαγές του Ρανιέρι (δύο στο 60' και η 3η στο 62'), η Ιντερ δεν κατάφερε να απειλήσει μέχρι το τέλος και μάλιστα σε αρκετές περιπτώσεις στάθηκε τυχερή, με τους γηπεδούχους να φτάνουν κοντά σε τρίτο γκολ.

Η Ιντερ παραμένει πολύ χαμηλά στη βαθμολογία, με μόλις τέσσερις βαθμούς σε έξι ματς!