Νίκη... διαβατήριο για τον Ατρόμητο

Πρωταγωνιστής για ακόμη μια φορά, για την ομάδα του Γιώργου Δώνη, ήταν ο Κώστας Μήτρογλου, ο οποίος στο 40' εκμεταλλεύθηκε ιδανικά ασίστ του Μπρίτο και με... ανάποδο πλασέ (με το δεξί) έκανε το 0-1, σκοράροντας για 4ο διαδοχικό παιχνίδι και για 13ο σε 22 συμμετοχές στο φετινό πρωτάθλημα!Αυτή ήταν μια από τις λίγες στιγμές που οι φιλοξενούμενοι απείλησαν τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο, αλλά το σημείο στο οποίο επιτεύχθηκε το γκολ, άλλαξε τις ισορροπίες και τα πλάνα των δύο προπονητών ενόψει της επανάληψης.Είναι χαρακτηριστικό ότι
ο Μάκης Κατσαβάκης ολοκλήρωσε τις αλλαγές του στο 67', προσπαθώντας να δώσει έναν πιο επιθετικό προσανατολισμό στην ομάδα του.Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τον Κώστα Μήτρογλου να χάνει τη μία ευκαιρία μετά την άλλη και τον Κυβελίδη να στέλνει προειδοποιητική... βολή του άγραφου νόμου (όποιος χάνει τις ευκαιρίες, δέχεται γκολ), που τελικά δεν επιβεβαιώθηκε ποτέ.Τελικά το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος, με τον Ατρόμητο να πανηγυρίζει την 5η συνεχόμενη νίκη (3η σερί εκτός έδρας) και να ετοιμάζει διαβατήριο για του χρόνου και τη Δόξα να περιμένει και μαθηματικά τον υποβιβασμό της.