Νίκη επί του Ολυμπιακού και πρωτιά για Βουλιαγμένη

Η ομάδα της Βουλιαγμένης νίκησε με 8-7 τον Ολυμπιακό και είναι πλέον το φαβορί για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, που δίνει και το απόλυτο πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ.Οι ερυθρόλευκοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με τον Σχίζα, η Βουλιαγμένη απάντησε με τον Χρήστο Αφρουδάκη για το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ της πρώτης περιόδου.Στη δεύτερη περίοδο η Βουλιαγμένη βελτίωσε σημαντικά την απόδοσή της και κατάφερε να προηγηθεί με 5-2. Οι
γηπεδούχοι κυριάρχησαν και στην τρίτη περίοδο και μπήκαν στο τελευταίο οκτάλεπτο με αέρα τεσσάρων γκολ (7-3).Ο Ολυμπιακός πάλεψε το ματς και μείωσε σε 6-8, ένα λεπτό πριν από το φινάλε και στη συνέχεια έκανε το 7-8 με πέναλτι του Φουντούλη.Οι ερυθρόλευκοι, ωστόσο, δεν πρόλαβαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή, η Βουλιαγμένη άντεξε στην πίεση και πήρε τη μεγάλη νίκη, που τη φέρνει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.