Νίκη με Ζανέτι η Ιντερ, 2-0 την Λιβόρνο

Με νίκη συνδυάστηκε η επιστροφή του Ζανέτι, μετά από έξι μήνες απουσίας, στις υποχρεώσεις της Ιντερ, η οποία επικράτησε με 2-0 της Λιβόρνο στο Τζιουζέπε Μεάτσα, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Serie A.Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και άνοιξαν το σκορ στο 30', με περίεργο αυτογκόλ του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων, Μπάρντι.Στο 82', πέρασε στον αγωνιστικό ο Χαβιέρ Ζανέτι, ο
οποίος επέστρεψε στους αγωνιστικούς χώρους μετά από έξι μήνες και αποθεώθηκε από τους οπαδούς της Ιντερ. Οι νερατζούρι "κλείδωσαν" το τρίποντο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Ναγκατόμο να πλασάρει τον Μπάρντι, μετά από πάσα του Κόβατσιτς και να αφιερώνει το γκολ στον Ζανέτι.Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:Σάββατο (9/11)Κατάνια - Ουντινέζε 1-0 (30' πέν. Λόπεζ)Ιντερ - Λιβόρνο 2-0 (30' αυτ. Μπάρντι, 90'+1' Ναγκατόμο)Κυριακή (10/11)13:30 Τζένοα - Ελλάς Βερόνα     16:00 Κάλιαρι - Τορίνο     16:00 Αταλάντα - Μπολόνια     16:00 Ρόμα - Σασουόλο     16:00 Πάρμα - Λάτσιο     16:00 Κιέβο Βερόνα - Μίλαν     21:45 Γιουβέντους - Νάπολι     21:45 Φιορεντίνα - Σαμπντόρια