Ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε με 4-1 την Κόρινθο σε φιλικό παιχνίδι

Φιλικών αγώνων συνέχεια για τον Αστέρα Τρίπολης, ο οποίος αντιμετώπισε την Παρασκευή (23/4) την Κόρινθο, την οποία και κέρδισε με 4-1, χάρη στα τέρματα που σημείωσαν οι Έντερ (2), Ουντότζι και Ουριμπάρι.

Η Κόρινθος προηγήθηκε στο σκορ με κεφαλιά του Νικολόπουλου στο 21ο λεπτό, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο τη σέντρα του Μπιστάκου από δεξιά.

Ο Αστέρας ισοφάρισε στο 38’ με τον ίδιο τρόπο, όταν μετά από σέντρα του Ρόκα από αριστερά ο Έντερ με κεφαλιά

έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των φιλοξενουμένων (1-1).

Ο Αστέρας που μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, προηγήθηκε 2-1 στο 51ο λεπτό, όταν ο Ρίος έκλεψε την μπάλα από λάθος αντιπάλου του, πάσαρε στον Έντερ που απέναντι στον Δημαράκη δεν είχε πρόβλημα να πετύχει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Στο 64’ ο Ρίος έβγαλε καταπληκτική μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενουμένων, βγάζοντας τον Έντερ τετ α τετ και πάλι με τον τερματοφύλακα της Κορίνθου. Το πλασέ του Βραζιλιάνου επιθετικού έστει