Ο Εθνικός Αχνας κέρδισε τη Δόξα με 3-2, χάρη στο γκολ του Κίσσι στο 96`

Χάρη στο γκολ του Κίσσι στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ερμής επικράτησε με 3-2 της Δόξας Κατωκοπιάς στην αναμέτρηση που έριξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής του κυπριακού πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Αχνας άνοιξε το σκορ στο 37ο λεπτό με κοντινό σουτ του Σίκοφ. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 65` χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χοσέ Ενρίκε.

Τρία λεπτά αργότερα ο Εθνικός πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ με τον Φιλανιώτη, αλλά στο 85`

ο Οκκαρίδης με κοντινό πλασέ έκανε το 2-2. Και ενώ όλα έδειχναν ότι αυτό θα ήταν το τελικό σκορ, ο Κίσσι με κεφαλιά στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έγραψε το τελικό 3-2 και χάρισε ένα πολύτιμο τρίποντο στον Εθνικό.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 5ης αγωνιστικής:Σάββατο (02/10):ΑΕΛ - Ανόρθωση: 1-3 (64` Φρέντι - 40`, 59` Οκκάς, 90`+4` Λίζιο)Ολυμπιακός Λευκωσίας - ΑΕ Πάφος: 2-2 (30` Κενμόνιε, 78` Ζοάο Πάολο - 25` Πούριε, 73` Σολάρι)Ερμής Αραδίππου - ΕΝΠ: 1-0 (61` Βέντερ)Α