Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 4-1 του Εργοτέλη στην Τούμπα, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκα

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο της Σούπερ Λίγκα ο ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος, πραγματοποιώντας εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο, διέλυσε 4-1 τον Εργοτέλη στην Τούμπα και έδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση ενόψει των πλέι οφ που ακολουθούν. Ωστόσο, ο Δικέφαλος θα ξεκινήσει τα πλέι οφ με έναν βαθμό λιγότερο από τον Ολυμπιακό, μετά την νίκη των ερυθρόλευκων επί του Αρη. Στην

αντίπερα όχθη, η ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου, η οποία ήταν βαθμολογικά αδιάφορη, παρουσίασε κάκιστη αγωνιστική εικόνα, με φοβερά αμυντικά προβλήματα και μοιραία υπέστη βαριά ήττα.

Καταιγιστικοί οι γηπεδούχοι

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η αναμέτρηση για τους γηπεδούχους, οι οποίοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ πριν συμπληρωθούν δύο λεπτά αγώνα. Ο Βιεϊρίνια έκανε ωραία προσπάθεια από δεξιά, έβγαλε την σέντρα και ο Σορλέν, με δυνατό σουτ, έκανε το 1-0 για τον ΠΑΟΚ.