Ομπράντοβιτς: Απλά τα πράγματα πάμε για το 3-0Mπατίστ: Νίκη και φουλ για τελικό

O Παναθηναϊκός βρίσκεται μία ανάσα από την πρόκριση τους στους τελικούς των πλέι οφ, αλλά στόχος πέραν της τρίτης νίκης σε βάρος του Πανελλήνιου είναι και η πραγματοποίηση μίας καλής εμφάνισης. Ο Ζέλιμιρ Ομπράντοβιτς υπογράμμισε πως το τριφύλλι δεν θα πρέπει αν επαναλάβει τα λάθη του τελευταίου αγώνα και να τελειώσει τη σειρά.

"Ο κανόνας είναι απλός. Χρειαζόμαστε το 3-0 για να πάμε στους τελικούς. Στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς καταλαβαίνουμε ότι είχαμε δύο διαφορετικά

ημίχρονα. Στο πρώτο παίξαμε πιο επιθετικά, πολύ καλά με σωστή κίνηση, αλλά στο δεύτερο δεν παίξαμε επιθετικά στην άμυνα, παίξαμε στατικά και αργά στην επίθεση", σημείωσε αρχικά ο Ζοτς και πρόσθεσε στη συνέχεια:

"Ξέρουμε ότι αν διορθώσουμε αυτά τα στοιχεία, θα είναι το κλειδί για να παίξουμε καλύτερα. Περιμέναμε ένα διαφορετικό παιχνίδι, το είχαμε πει, ήμασταν προετοιμασμένοι, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήμασταν κακοί. Πρέπει να το αλλάξουμε αυτό. Είναι το κλειδί και το πρώτο και σημαντικό βήμα που