ΟΦΗ: Σημάδευε τα δοκάρια και στο φιλικό με τον Ρούβα!

Τρία δοκάρια στον κυριακάτικο αγώνα με τον Λεβαδειακό και άλλα δύο στο φιλικό της Δευτέρας με τον Ρούβα για τον ΟΦΗ, που μέσα σε 24 ώρες έχει κάνει πράξει τον ύμνο της ΑΕΚ "σουτάρετε και σπάστε τα δοκάρια"! Οι Κρητικοί αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) σε φιλική αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι στο ΒΑΚ.Ο Νίκος Αναστόπουλος χρησιμοποίησε ως επί το πλείστον παίκτες με λίγα λεπτά συμμετοχής στο φιλικό, όπως κάτι ανάλογο έκανε και η
ομάδα της Γέργερης.  Στο πρώτο ημίχρονο το σουτ του Καπουράνη στο 25ο λεπτό, το οποίο απομάκρυνε σε κόρνερ ο Μπολέμης, ήταν η πιο αξιόλογη φάση.Στην επανάληψη οι δύο ομάδες ανέβασαν ρυθμούς με τον ΟΦΗ να έχει δύο δοκάρια με τον Μπανούση, δύο πολύ καλές ευκαιρίες με τον  Ροβίθη και μία με τον Νύκταρη, ενώ και ο Ρούβας σε δύο περιπτώσεις θα μπορούσε να είχε πετύχει κάποιο τέρμα.OΦΗ: Αγριμάκης Μονιάκης, Σαρ, Βαλεριανος, Νύκταρης, Μπανούσης, Χατζηκοσμάς, Ζορμπάς, Καπουράνης, Ροβίθης, Βιτώρος. Aγωνίστηκαν και οι Γιαγκιόζης, Φαζός, Κολιακουδάκης, Χατζάκης,Ρούβας: Μπολέμης, Κίτσος, Ιερωνθμάκης, Χατζηανδρέου Ντελια, Πλουσής, Λυκούδης, Αντωνάκης, Χατζησάβας, Έλκεμανς, Γκάτσης.