Ολα μηδέν στην Λιβαδειά

Για τέταρτο σερί ματς δίχως νίκη έμεινε ο Λεβαδειακός, που τελευταία φορά πανηγύρισε τρίποντο απέναντι στον Πανιώνιο (22 Σεπτεμβρίου, 3-0), καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος δίχως τέρματα με τον Αστέρα Τρίπολης. Οι Βοιωτοί παραμένουν χαμηλά στην βαθμολογία, ενώ οι Αρκάδες έμειναν στην 4η θέση.Αν εξαιρέσουμε την κεφαλιά του Βασιλείου που έφυγε λίγο άουτ στο 3ο λεπτό και τα σκληρά μαρκαρίσματα που είχαν σαν αποτέλεσμα τον τραυματισμό στο κεφάλι του Γεωργίου και 4 κίτρινες κάρτες στους παίκτες του Αστέρα (κιτρινίστηκε μέχρι και ο Καρντάσιο, που ήταν στον πάγκο...), το πρώτο ημίχρονο πέρασε δίχως κάτι το
αξιόλογο...Το παιχνίδι "άναψε" κάπως στο δεύτερο ημίχρονο, όταν οι δύο ομάδες ρίσκαραν για να πετύχουν το γκολ της νίκης, με τον Αστέρα να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 59', όταν ύστερα από φάουλ του Ράγιος, ο Σανκαρέ με πλασέ εξ επαφής δεν μπόρεσε να νικήσε τον Κυριακίδη, που απέκρουσε ενστικτωδώς.Η απάντηση από πλευράς Λεβαδειακού ήρθε στο 67', όταν ο Ροτζέριο μπήκε κατά μέτωπο στην περιοχή του Αστέρα και την κατάλληλη στιγμή έσπασε την μπάλα δεξιά στον Πόι, ο οποίος πλάσαρε τον Φούλοπ, όπως ο τερματοφύλακας των Αρκάδων απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια σε κόρνερ. Οι Βοιωτοί έχασαν ακόμη μια καλή ευκαιρία στο 87' με τον Μπουντόπουλο να σουτάρει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Φούλοπ. Τελικά το 0-0 σφράγισε τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.