Οργια... ο Τζιοβάνι Μορένο

Δεδομένη θεωρούν στην Κολομβία τη μεταγραφή του Τζιοβάνι Μορένο σε ομάδα της Ευρώπης. Τώρα αν θα είναι στον Ολυμπιακό ή αλλού, αυτό θα εξαρτηθεί ποιος θα κινηθεί πρώτος και φυσικά ποιος θα στρώσει χαλί με δολάρια στα πόδια του, αλλά και στην Ατλέτικο Νασιονάλ, με την οποία έχει συμβόλαιο.

Η ουσία είναι ότι ο σκάουτερ του Ολυμπιακού, Δημήτρης Μπαρμπαλιάς... θαμπώθηκε από την απόδοση του κολομβιανού στο παιχνίδι με την Ρεάλ Καρταχένα. Η Ατλέτικο νίκησε 4-2, με τον μεταγραφικό στόχο του Ολυμπιακού να πετυχαίνει χατ τρικ και να αποβάλλεται στο τέλος του αγώνα.

Στο 40ο λεπτό άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και στο 59 έκανε το 2-1 για την ομάδα του. Η Καρταχένα ισοφάρισε για δεύτερη φορά, αλλά ο Παλομίνο στο 75` έκανε το 3-2, για να κλείσει το σκορ στο 87` ο Τζιοβάνι Μορένο, ο οποίος αποβλήθηκε στο 88ο λεπτό.

Σε 4 παιχνίδια που τον έχει παρακολουθήσει ο Δημήτρης Μπαρμπαλιάς, ο 24χρονος επιθετικός έχει σημειώσει 5 γκολ, έχοντας εντυπωσιάσει με τη συν