Οξυγόνο για ΠΑΣ, 2-0 τη Λιβαδειά

Ο Γιάννης Αλεξίου είδε πολύ γρήγορα δύο κίτρινες κάρτες για μαρκαρίσματα πάνω στον δραστήριο Φώτη Γεωργίου, με συνέπεια από το 18' να αφήσει τον Λεβαδειακό με παίκτη λιγότερο.Ο ΠΑΣ το εκμεταλλεύτηκε αυτό, και με ένα σουτ-φωτοβολίδα του Μπεσέρα στο 22ο λεπτό, άνοιξε το σκορ και πήρε κεφάλι στην αναμέτρηση.Οι Βοιωτοί προσπάθησαν να απαντήσουν στο 30', όμως το δυνατό σουτ του Μαχαίρα από πλάγια θέση τράνταξε το αριστερό δοκάρι του Κηπουρού!Με την έναρξη της επανάληψης, ο ΠΑΣ είχε την ευκαιρία να "καθαρίσει" το παιχνίδι, καθώς ο Ντάσιος κέρδισε πέναλτι από τον Κόρμπο, όμως ο Μπεσέρα που το εκτέλεσε
έστειλε τη μπάλα ψηλά άουτ.Παρόλα αυτά, οι Γιαννιώτες ήταν ανώτεροι και ήταν θέμα χρόνου να έρθει και το δεύτερο γκολ. Αυτό ήρθε στο 61', ύστερα από όμορφο συνδυασμό του Ντάσιου με τον Πάντο, με τον πρώτο να κεραυνοβολεί τον Κυριακίδη κάνοντας το 2-0.Ο Φώτης Γεωργίου στο 78' έχασε μεγάλη ευκαιρία στο τετ α τετ που είχε με τον γκολκίπερ του Λεβαδειακού για να κάνει το 3-0, αλλά ο Κυριακίδης απέκρουσε σε κόρνερ.