Παρέμεινε πρώτη η Μακάμπι, 89-73 την Πρόκομ

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο (29-8), η Μακάμπι Τελ Αβίβ επικράτησε με 89-73 της Πρόκομ στην Πολωνία, στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής και έμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του δεύτερου ομίλου.Η Πρόκομ έιχε τον έλεγχο της αναμέτρησης για 30 λεπτά, καθώς είχε βρει τους τρόπους να περιορίσει τα επιθετικά ατού της Μακάμπι και παράλληλα τους διαδρόμους στην επίθεση.Ωστόσο, oι παίκτες του Ντέιβιντ Μπλατ ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοση τους στην τελευταία περίοδο και πέρα από το ότι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα, έχτισαν και μια διαφορά ασφαλείας (79-67, 36'). Η Μακάμπι έφυγε από την Πολωνία με το διπλό, επικρατώντας με το τελικό 89-73 της Πρόκομ και παρέμεινε πρώτη στον δεύτερο όμιλο.Τα δεκάλεπτα: 19-15, 23-20, 23-25, 8-29.