Πέρασαν ΑΕΛ-Εθνικός Γαζώρου

Λάρισα και Εθνικός Γαζώρου δεν έπεσαν θύματα εκπλήξεων στη 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος αφού επικράτησαν του Αχαρναϊκού και του Ρούβα αντίστοιχα. Αναλυτικά τα υπόλοιπα ματς.Η Λάρισα επικράτησε με 0-1 στην έδρα του Αχαρναϊκού με γκολ του Τσιμπάμπα στο 87' ο οποίος είχε και δοκάρι στο 37' του αγώνα. Η ομάδα του Ρούβα, παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε νωρίς στο παιχνίδι με πέναλτι του Κορδονούρη στο 5',
κατέρρευσε στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα και δέχθηκε 3 γκολ που διαμόρφωσαν το τελικό 1-3.Στον Τύρναβο, η τοπική ομάδα επικράτησε του Οικονόμου Τσαριτσάνης με σκορ 2-0 και συνέχισε και αυτή στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.Αυτή την ώρα διεξάγονται και τα παιχνίδια Α.Ο Γλυφάδας-Πανσερραϊκός και Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης που βρίσκονται στο ημίχρονο.Αναλυτικά:Ρούβας – Εθνικός Γαζώρου 1-3 (τελικό) (5' Κορδονούρης - 76' Ναλμπάντης , 81' Χαριτίδης, 90+4' Κοσμίδης)Αχαρναϊκός- ΑΕΛ 0-1 (τελικό)(Τσιμπάμπα 87')Τύρναβος 2005 – Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0 (τελικό)(Αθανασιάδης 20', Μουσινάκης 70')Α.Ο Γλυφάδας-Πανσερραϊκός 1-1 (ημίχρονο)(Κολοτούρος 16'-Μουστόγιαννης 18')Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης 0-0 (ημίχρονο)Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα (18:15)