Πέρασε από Μόσχα η Ιντερ, 3-2 την ΤΣΣΚΑ

Η έλευση του Κλαούντιο Ρανιέρι στον πάγκο της Ιντερ έχει αφυπνίσει για τα καλά τους νερατζούρι, οι οποίοι, μετά την τριάρα στην Μπολόνια για τη Serie A, πέρασαν και από την Μόσχα για τη 2η αγωνιστική του Champions League, επικρατώντας με 3-2 της ΤΣΣΚΑ. Με αυτή τη νίκη,
η Ιντερ ουσιαστικά ρεφάρει την ήττα από την Τραμπζονσπόρ στο Μιλάνο στην πρεμιέρα των ομίλων και γίνεται και πάλι φαβορί για την κορυφή του 2ου ομίλου.Οι νερατζούρι προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Λούσιο, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε τη λάθος έξοδο του Γκαμπούλοφ μετά το κόρνερ του Αλβαρεζ και με κοντινή προβολή έκανε το 1-0.Στο 23` ο Ναγκατόμο χόρεψε την άμυνα της ΤΣΣΚΑ από τα δεξιά, γύρισε την μπάλα στον Πατσίνι, ο οποίος έσπρωξε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.Από εκεί και πέρα, οι ρώσοι πήραν την απόλυτη πρωτοβουλία των κινήσεων και κατάφεραν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντζαγκόεφ.Το 2-2 έγινε από τον Βάγκνερ Λοβ στο 77` με σουτ μέσα από την περιοχή, όμως ένα λεπτό αργότερα, ο Ζάρατε με συρτό σουτ από το ύψος της περιοχής χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Σλούτσκι): Γκαμπούλοφ, Ιγκνάσεβιτς, Α. Μπερεζούτσκι, Ναμπάμπκιν, Β. Μπερεζούτσκι, Ντζαγκόεφ, Μαμάεφ (68` Τόσιτς), Αλντονίν, Ολίσε, Ντουμπιά, Βάγκνερ ΛοβΙντερ (Ρανιέρι): Ζούλιο Σέζαρ, Ζανέτι, Λούσιο, Σάμουελ, Κίβου (92` Κρίσετιγκ), Ναγκατόμο, Αλβαρεζ (84` Γιόναταν), Καμπιάσο, Ομπι, Πατσίνι (49` Ζάρατε), ΜιλίτοΑναλυτικά το πρόγραμμα της Τρίτης (27/9)1ος όμιλος21:45GR Μπάγερν Μονάχου - Μάντσεστερ Σίτι21:45GR Νάπολι - Βιγιαρεάλ2ος όμιλοςΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ιντερ 2-3 (45` Ντζαγκόεφ, 77` Βάγκνερ Λοβ - 6` Λούσιο, 23` Πατσίνι, 79` Ζάρατε)21:45GR Τραμπζονσπόρ - Λιλ3ος όμιλος21:45GR Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Βασιλεία21:45GR Οτελούλ - Μπενφίκα4ος όμιλος21:45GR Λιόν - Ντιναμό Ζάγκρεμπ21:45GR Ρεάλ Μαδρίτης - Αγιαξ